تخته چندلایی روسی و ایرانی

تخته روسی و ایرانی کاربرد های فراوانی در صنعت ساخت و ساز و قالب بندی های بتنی دارد . پلی وود همان تخته چند لایی است و در انواع و طرح ها و مقاومت های گوناگون در بازار موجود می باشد.

تخته چندلایی

تخته چندلایی

فواید پلی وود تخته روسی و ایرانی

پلی وود یک نوع پانل چوبی است که متشکل از ورقه های نازک چوبی که توسط چسب بهم متصل می باشد . این ورقه های نازک توسط چسب مخصوص روی یکدیگر قرار گرفته و پس از پرس شدن به حالت یکپارچه در می آیند. کاربرد های متنوع این تخته های چند لایه در صنایع گوناگون میباشد . انعطاف پذیری بالا، در عین قیمت مناسب از علل پرطرفدار بودن این محصول در زمینه های مختلف می باشد.

پلی وود روسی

تخته چندلایی روسی در دو سایز ساخته و عرضه می گردد . نوع اول که استاندارد جهانی بوده و روکش رنگی دارد ، دارای ابعاد 122*244 سانتیمترمی باشد. نوع دوم بدون روکش عرضه شده و سایز 152.152 سانتیمتر میباشد . برند های گوناگونی اقدام به تولید پلی وود روسی می کنند . اما در ایران دو برند روسی سوزا و سوبوک از سایرین پر طرفدار تر هستند . مقاومت تخته روسی در برابر آب و رطوبت بسیار بالاتر از سایر انواع مشابه است . به علاوه پلی وود های روسی نسبت به چوب های عادی و تک لایه مقاومت و استحکام بیشتری دارند.

پلی وود ایرانی

تولید کنندگان ایرانی پلی وود ، در حال گسترش محصولات خود از طریق افزایش کیفیت و طول عمر هستند . در سالهای نه چندان دور پلی وود های ایرانی تنها برای مصارف در تولید مبلمان و دکوراسیون داخلی ساختمان استفاده می شد . اما با افزایش کیفیت محصولات ایرانی ، به تدریج استفاده از آنها در صنعت ساخت و ساز نیز راه یافت. از پلی وود برای قالب بندی ها نیز استفاده می شود، بطوری که حتی برخی قالب های بتنی نیز از این نوع پلی وود ها ساخته می شوند . مزیت پلی وود ایرانی نسبت به انواع خارجی ، قیمت کمتر آن است . بدین ترتیب با استفاده از این نوع پلی وود در هزینه های مربوطه صرفه جویی خواهد شد . بتونیر/ میکسر بتن بتونیر/ میکسر بتن بالابر بالابر قیچی میلگرد بر برقی قیچی میلگرد بر برقی خاموت زن برقی خاموت زن برقی