کانکس کارگاهی نوعی کانکس است که در پروژه های عمرانی برای اسکان و خوابگاه کارگران استفاده می‌شود. اجرای طرح ها و پروژه های مختلف در بخش های(خصوصی – دولتی) همچون راهسازی، حفاری، معدن و برج سازی، پتروشیمی و … در آن مستقر سازند.

در پروژه‌های عمرانی معمولا به دلایل متعددی مثل دور بودن پروژه از محل زندگی نیروهای کار و از طرفی نیاز به محلی به عنوان دفتر کار مهندسان و ناظران پروژه و اسکان و استراحت پرسنل از سازه‌های پیش ساخته استفاده می‌شود. زیرا برای ساخت سازه‌هایی با مصالح سنتی و بنایی به زمان و صرف هزینه‌های زیاد نیاز است و از آنجا که در هنگام اتمام پروژه که دیگر نیازی به محل اسکان نیست سازه‌ها معمولا تخریب می‌شوند صرف هزینه برای ساخت بناهای دائمی غیرمعمول و غیرمنطقی است.

ابعاد کانکس کارگاهی

ابعاد کانکس کارگاهی با توجه به سفارش مشتری می‌تواند مختلف باشد. گاهی در طول اجرای یک پروژه‌ی عمرانی ممکن است چندین بار نیاز به جابه‌جایی اسکان نیروها باشد و سازه‌های پیش ساخته به راحتی این قابلیت جابه‌جایی را دارند. بنابراین استفاده از کانکس کارگاهی در ابعاد مختلف در این مورد انتخاب بسیار خوبی است.

انواع کانکس کارگاهی

کانکس کارگاهی را به طور معمول به دو دسته‌ی اصلی سبک و سنگین تقسیم‌بندی می‌کنند که معمولا استفاده از نوع سبک بسیار رایج‌تر است. ضخامت و قطر تیرآهن مصرفی در کانکس کارگاهی سنگین بسیار بیشتر بوده و نسبت به انواع دیگر وزن بیشتری دارد، از آنجایی که نوع سنگین در محل پروژه ساخته می‌شود به آن کانکس اجرا در محل هم می‌گویند.

کانکس کارگاهی سبک

مواقعی که پروژه طولانی مدت نباشد مثلا چند ماه و حداکثر کمتر از دو سال باشد به یک سازه‌ی موقت نیاز است و استفاده از کانکس کارگاهی سبک به دلیل هزینه‌ی کمتر، مقرون بصرفه‌تر می‌باشد.

البته باید به این نکته توجه داشت که با اینکه در ساخت آن از مصالح سبک یا به عبارتی مصالحی با مقاومت و ضخامت کمتر برای کاهش هزینه‌ی تمام شده استفاده شده اما حداقل تا دو سال بدون هیچ مشکلی با کارکردی عالی قابل استفاده است و اگر به خوبی مراقبت و نگهداری شوند نیز تا سال‌ها می‌توان از آنها استفاده کرد یا با اتمام پروژه‌ی عمرانی، به عنوان کانکس کارگاهی دست دوم بفروش رساند.

کانکس کارگاهی سنگین

کانکس کارگاهی سنگین چون از مصالح باکیفیت و مقاومی ساخته شده برای پروژه‌های عمرانی طولانی مدت استفاده می‌شود و یا زمانی که پیمانکار پروژه‌های متعددی داشته باشد هر بار با انتقال آن به محل پروژه‌های بعدی تا سالیان سال از آن استفاده می‌کند.

ویژگی های کانکس کارگاهی

کانکس های کارگاهی استقامت و عمر بالایی دارند زیرا اسکلت و شاسی آنها از تیرآهن هایی با ضخامت زیاد ساخته می‌شود. در این نوع کانکس ، از ورق خمکاری استفاده می‌شود. اتصالات این سازه‌ها نیز اتصال مقاوم و جوشی (جوش‌های ممتد به وسیله‌ی الکترود آما مدل کوتینگ زینکرومات با ضخامت تقریبی ۴۰ میکرومتر) است که  موجب مقاومت زیاد آن در برابر آسیب‌ها می‌شود. در این نوع کانکس دو بار قیرپاشی و قیرگونی برای بدنه و کف انجام می‌گیرد تا مانع نفوذ سرما و گرما، رطوبت، آلودگی و حشرات شود.  

پوشش سقف و دیواره داخلی کانکس از جنس PVC می‌باشد که خاصیت ضد آب دارد بنابراین به راحتی قابل شستشوست. کف آن نیز از تخته‌هایی ضد آب ساخته می‌شود.

برای امنیت این سازه از درب ضد سرقت و پنجره های دو جداره آلومینیومی یو پی وی سی و ضد سرقت استفاده می‌شود. می‌توان برای ایجاد امنیت بیشتر  برای پنجره‌ها حفاظ تعبیه کرد. فوم های مرغوب با دانسیته بالا برای عایق‌کاری کانکس های کارگاهی به کار می‌رود.

با برخورداری از کلید، پریز  و حتی فیوز مینیاتوری می‌توان برای این سازه کولر اسپلیت و گازی نصب و استفاده کرد.

 

مزایای کانکس کارگاهی

  • در برابر زلزله و حوادث طبیعی، نور خورشید، باران و برف مقاوم است و این منجر به امنیت پرسنلی که در آن سکونت دارند می‌شود.
  • به علت پیش ساخته بودن، استقرار و تجهیز کارگاه در مدت زمان کمی انجام می‌گیرد.
  • متریالی که برای ساخت آنها استفاده می‌شود نسبت به سازه‌های سنتی هزینه‌ی کمتری دارد.
  • در پایان پروژه به عنوان کانکس دست دوم قابلیت فروش دارد.
  • قابلیت جابجایی و تغییر مکان در حین پروژه را دارد.
  • به علت استفاده از عایق بندی اصولی و استاندارد در جداره های سازه های پیش ساخته تا حد زیادی از اتلاف انرژی جلوگیری می شود.
  • برای استفاده به عنوان دفترمهندسین پروژه و یا میهمانان و ناظرین نسبت به سازه‌های موقت سنتی که فاقد هرگونه تزئینات بوده از زیبایی بسیار زیادی برخوردارند.
  • با اقلیم‌‌های گوناگون سازگار است.  
  • با توجه به کاربری قابلیت ساخت در ابعاد مختلف و تک اتاقه یا چند اتاقه دو طبقه یا دو قلو و … با امکاناتی مانند سرویس بهداشتی، حمام، آبدارخانه و … دارند.
  • حمل و نقل انها به راحتی امکان‌پذیر است.

خرید | فروش | تولید کانکس کارگاهی

شرکت گوهرسازه تمام انواع کانکس ها از جمله کانکس کارگاهی را با بهترین متریال و طبق سلیقه وخواست مشتریان عزیز تولید می‌کند. برای اطلاع از قیمت این سازه و همچنین سوالاتی که در مورد این نوع کانکس دارید می‌توانید با دفتر مرکزی شرکت تماس بگیرید.

قیمت کانکس کارگاهی

قیمت کانکس کارگاهی بستگی به ابعاد و تجهیزات آن دارد. از آنجا که ما تولید کننده هستیم در مورد کانکس کارگاهی دست دوم فعالیت نداریم و در مورد پرسش قیمت کانکس کارگاهی دست دوم نمی‌توانیم پاسخگوی شما باشیم.