انواع کانکس

کانکس در واقع نوعی از سازه پیش ساخته می‌باشد و مانند هر بنایی دارای دیوار، یک سقف، کف ،در و پنجره است. از ویژگی‌های آن به قابلیت حمل، استفاده از مصالح سبک و پیش ساخته که قطعات بدون نیاز به بتن یا آرماتور،ملات ، اتصالات جوش، پیچ  و پرچ به یکدیگر متصل شده‌اند. در واقع کانکس شامل انواع مختلفی از سازه های پیش ساخته با ابعاد و کاربری های متفاوت است با این تفاوت که کیوسک به سازه های کوچکتر و معمولا دارای کاربری های فروشگاهی و نگهبانی گفته می‌شود.

کاربرد کانکس

کانکس ها دارای کاربردهای مشخصی می‌باشند و فقط یا به عنوان کیوسک و دکه و یا به عنوان سازه های اسکان موقت برای کارگران ساختمانی از آن ها می‌توان استفاده کرد در صورتی که در طول  زمان و با پیشرفت این صنعت تقریبا می توان گفت امروزه هر نوع بنایی با هر نوع کاربری را می توان با استفاده از انواع کانکس ساخت که بارزترین آنها ویلایی ، اداری ، مسکونی ، فروشگاهی ، حراستی ، اتاق کنترل ، گیت های ورود و خروج ،سازه های صنعتی ، کمپ های بزرگ آموزشی و درمانی و … می‌باشد البته تمامی این نوع ها از نظر امکانات داخلی و نوع مصالح ساخت و نقشه و حتی ابعاد متفاوت هستند که در ابتدای ساخت با توجه به نوع کاربری نقشه های آنها را کشیده و می‌سازند.

مزایای کانکس:

مهمترین مزایای استفاده از کانکس به طور خلاصه در صرفه جویی زمان و هزینه ها می باشد  اما دارای مزایای دیگری نیز می‌باشد. در ادامه به بررسی تعدادی از این مزایا می‌پردازیم.  سرعت در ساخت: سرعت در ساخت و ساز با روش پیش ساختگی رایج تر از روش های معمول و سنتی است و دارای سرعت بیشتر برابر با بازگشت سریع تر سرمایه و صرفه جویی در زمان و هزینه ها را می ‌توان از اولین مزایای کانکس نام برد. مقاومت در برابر زلزله:  کانکس به دلیل استفاده  از تکنیک پیش ساختگی و مصالح با تایل های بزرگ و سبک این سازه ها در برابر زلزله از مقاومت بالایی برخورداراست و همین طور در صورت تخریب آوار آن برای انسان خطرناک نمی‌باشد  به این دلیل چگالی آنها نسبت به مصالح ساختمانی پایین تر است. عایق حرارتیاستفاده از عایق های مناسب در جداره های کانکس به ویژه نوع ساندویچ پانل که در آن از فوم پلی یورتان به کار می رود  باعث جلوگیری از اتلاف انرژی در آنها شده است و می توان از آنها در مناطق خیلی سرد و یا خیلی گرم استفاده نمود. امکان حمل: حمل و نقل آسان یک ساختمان و سازه از ویژگی های قابل توجه می باشد به ویژه در کارگاه های ساختمانی و عمرانی که با تمام شدن پروژه استفاده از آن به پایان رسیده و باید به مکانی جدید منتقل شود. قابلیت ذخیره سازی: یکی از نکات مهم و کاربرد کانکس استفاده از آنها در شرایط بحرانی از جمله زلزله و سیل است که بتوان در مدت زمان کوتاهی آسیب دیدگان حادثه را به مکانی امن منتقل کرد. به همین دلیل از  این سازه ها به شکل انبوه تولید و برای مواقع اضطراری در محلی جمع آوری می‌شوند  تا در صورت نیاز تعداد زیادی از آنها به مردمی که نیاز دارند تحویل گردد. تنوع در طرح: قابلیت استفاده از انواع طرح ها برای کاربری های مختلف به شکلی که هر سازه کاملا با نوع بهره وری خود هماهنگ و بیشترین کاربرد را داشته باشد نیز یکی از مزایای آن به حساب می‌آید. شرکت گوهرسازه با نامی آشنا به عنوان یکی از تولیدکنندگان کانکس با دو دهه سابقه و داشتن پرسنلی با تجربه و تجهیزات و خطوط تولید در جهت بالابردن رضایت مشتریان خود در تلاش است. در صورت تمایل به خرید با شماره های زیر تماس بگیرید.